Ogrzewanie to jeden z kluczowych czynników wpływających na komfort mieszkańców domu. Obecnie do wyboru jest kilka rozwiązań – wśród nich ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika. To opcja, którą warto wziąć pod uwagę.

W Polsce wciąż największą popularnością cieszy się tradycyjne ogrzewanie na węgiel. Jest co prawda niedrogie, ale bardzo uciążliwe. Nie tylko wymaga sporych nakładów pracy, lecz jest też szkodliwe dla środowiska. Kwestie związane z ekologią nabierają dziś szczególnego znaczenia, dlatego tyle się mówi o korzystaniu z innych metod ogrzewania. Gaz płynny ze zbiornika oferowany przez wielu dostawców, np. Amerigas, jest jedną z nich.

Ogrzewanie gazem LPG – wygoda w cenie

Decydując się na instalację gazową w domu, trzeba mieć na względzie szereg przesłanek. Nie zawsze wchodzi w rachubę podciągnięcie instalacji gazu ziemnego, nierzadko też właściciele gospodarstw domowych są zmuszeni do szukania oszczędności. Ogrzewanie gazem ze zbiornika to nade wszystko wygoda. Przy zbiornikach nieprzekraczających 7 m3 nie jest konieczne posiadanie zezwolenia na budowę, a więc odpada szereg formalności. Poza tym zbiornik da się zamontować zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią. Modele naziemne i podziemne znajdują się w ofercie firm takich jak Amerigas. Opinie 2019 użytkowników o ogrzewaniu gazem płynnym ze zbiornika zdecydowanie zachęcają do korzystania z omawianego rozwiązania. Niski koszt montażu i eksploatacji oraz wygoda użytkowania to przesłanki przemawiające na jego korzyść.

Wydajność i ekologia – zalety ogrzewania gazem LPG

Zbiornik z gazem płynnym wymaga regularnego napełniania, lecz wystarczy z reguły zrobić to 2 razy w roku. Odpada tutaj problem składowania paliwa. LPG odznacza się wysoką kalorycznością, dzięki czemu jest bardzo wydajnym paliwem (nawet do pięciu razy większa wydajność w porównaniu z tradycyjnymi paliwami). Nie sposób również pominąć aspektu ekologicznego. LPG spala się praktycznie w 100. procentach – nie powstają przy tej okazji uboczne substancje szkodliwe dla środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here